Z życia szk. 2012/13 sem.II

Z życia szk. 2012/13 sem.II

OGŁOSZENIE!

 Zapraszamy wszystkie dzieci, które od 2 września 2013 r. będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego na zajęcia adaptacyjne w dniach od 26 sierpnia 2013 r.  do 28 sierpnia 2013 r. w godz. 9.00 - 12.30.

BEZPIECZNE WAKACJE - PREZENTACJA

 

Turniej  "1 z 10"

 
Dnia 24 czerwca 2013 r. uczniowie klas 1-3 mieli okazję sprawdzić swoją wszechstronną wiedzę w Turnieju ‘1 z 10”  wzorowanym na popularnym teleturnieju telewizyjnym.Turniej odbywał się na takich samych zasadach jak w programie telewizyjnym. Turniej przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie wszystkie dzieci pisały test, który kwalifikował najlepszą 10 do finału. W drugim etapie zmierzyła się najlepsza dziesiątka dzieci z każdej klasy.Wśród pierwszaków najlepszą zawodniczką okazała się Łucja Kowalczyk, która w pięknym stylu pokonała swoich kolegów.Dominika Rączka okazała się  nie do pobicia wśród drugoklasistów.Zwyciężczynią  w klasie trzeciej została rezolutna Dorota Pisarek.    Zwycięzcom gorąco gratulujemy!
 
E. Drab, E. Porczyńska

Raport o egzaminie na kartę rowerową w Szkole Podstawowej w Grabowie nad Pilicą w roku szkolnym 2012/2013.

KARTA ROWEROWA 2013.pdf
KARTA ROWEROWA 2013.docx

Uroczyste zakończenie KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH w roku szkolnym 2012/2013


Uczennica naszej szkoły laureatka konkursu geograficznego – Weronika Lusarczyk wzięła udział w  uroczystym ZAKOŃCZENIU KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2012/2013. Uroczystość ta odbyła się 13 maja 2013r. w auli Wydziału Matematyczno – Informatycznego Politechniki Warszawskiej.

Uczestniczyło w niej 120 laureatów wyłonionych z ponad 6000 uczestników konkursu. Weronika wraz z pozostałymi zwycięzcami konkursu, oprócz podsumowania, wysłuchała ciekawego wykładu, a także otrzymała dyplom i gratulacje od dyrektora MSCDN Jarosława Zaronia.  
M. Stępień

1 czerwca - DZIEŃ DZIECKA 
zapraszamy do Zespołu Szkół na Festyn - czytaj

REGULAMIN TURNIEJU SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ W GRABOWIE NAD PILICĄ - czytaj

DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

 

Projekt „DRAMA IN ENGLISH” realizowany w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

W Zespole Szkół w Grabowie nad Pilicą już po raz drugi organizowane są zajęcia dodatkowe z języka angielskiego - projekt „Drama in English” realizowany jest w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Piętnastoosobowa grupa dziewcząt szkoły podstawowej oraz gimnazjum spotyka się raz w tygodniu, aby przenieść się w świat baśni opowiedzianej w języku angielskim.
Wspólnie z nauczycielką języka angielskiego stworzyły opowiadanie, z zamierzeniem przeniesienia go na scenę.

Na uwagę i uznanie zasługuje fakt, iż to właśnie te uczennice są pomysłodawcami i autorkami historii zatytułowanej „Secret”.
Aktualnie trwają próby do wystawienia opowiadania o dwóch dziewczynkach, wywodzących się z różnych środowisk.
    
Los sprawia, że choć początkowo nie pałają do siebie sympatią, z czasem zaprzyjaźniają się i odkrywają wielki, tytułowy sekret. Czy taka historia ma szansę zakończyć się szczęśliwie? O tym przekonają się widzowie, mianowicie uczniowie ZS w Grabowie n. Pilicą oraz uczniowie zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej w Augustowie. Liczymy na owacje na stojąco!
     Zajęcia teatralne w języku angielskim to tylko jedna z wielu atrakcji dla uczestników projektu „English Teaching”. Uczennice biorą również udział w spotkaniach ze studentami z zagranicy, uczestniczącymi w programie „Erasmus”, a obecnie studiującymi na uczelni Łazarski w Warszawie. Jest to niepowtarzalna okazja, aby ćwiczyć i rozwijać swoje umiejętności językowe, zarówno w sytuacjach naturalnych jak i wyreżyserowanych.
     Dodatkowo, młode aktorki miały okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych w Warszawie przez organizację „Nauka bez Granic”. Dwugodzinna sesja z Brytyjczykiem, który bez słowa w języku polskim, w zabawny i ciekawy sposób opowiadał o kulturze Wielkiej Brytanii, były prawdziwym wyzwaniem i frajdą dla uczennic ZS w Grabowie.
     Atrakcje i zabawa z językiem angielskim stanowią przerywnik w ciężkiej pracy, wykonywanej przez dziewczyny. Nagrodą będzie możliwość zaprezentowania owoców tej pracy oraz upominki-niespodzianki, którymi obdarowane będą młode gwiazdy. Zajęcia w ramach projektu „English Teaching” stanowią inspirację do planu założenia koła teatralnego, prowadzonego oczywiście w języku angielskim.
Talent już mamy, a nad perfekcyjnym angielskim pracujemy!

MISTRZOSTWA MATEMATYCZNE O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

 Dnia 09.05.2013r w Zespole Szkół w Grabowie nad Pilicą odbył się Szkolny Dzień Matematyki pod hasłem: „POLUBIĆ MATEMATYKĘ” (...) Obchody święta matematyki miały charakter konkursu między klasami dla dwóch etapów edukacyjnych. 
                              Etap I – klasy IV-VI szkoły podstawowej
                              Etap II – klasy I-III gimnazjum.
Wszystkie klasy z I i II etapu edukacyjnego wykonywały te same zadania różniące się stopniem trudności (...)  - czytaj całość

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

 
Dnia 29 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel
z okazji święta uchwalenia Konstytucji  3 maja 1791 roku interpretacja słowno-muzyczna,  połączona z prezentacją multimedialną w ramach projektu edukacyjnego, skupiła w przedsięwzięciu uczniów klas 6 PSP i II B PG.
                                                                                            Opiekunowie : J. Cichowski
                                                                                                                   M. Cichowska
                                                                                                                   D. Porczyński

WYJAZD DO TEATRU na przedstawienie "Szatan z VII klasy"

 
     W dniu 16 kwietnia 2013 roku uczniowie klas: IV, V i VI uczestniczyli w wycieczce do Radomia, w czasie której obejrzeli spektakl pt.: „Szatan z VII klasy”. Dzieci miały możliwość zapoznania się z twórczością Kornela Makuszyńskiego oraz świetną interpretacją aktorów Sceny Polskiej z Czeskiego Cieszyna.
     To znakomita powieść, która bawi i wzrusza czytelników w każdym wieku od wielu pokoleń. Barwna i pełna poczucia humoru opowieść o niezwykłych przygodach Adama Cisowskiego, ucznia siódmej klasy i jego nauczyciela historii, profesora Gąsowskiego. Wątek przewodni spektaklu stanowi kryminalna zagadka, jaką przyszło im rozwiązać. Adaś to mistrz dedukcji i logicznej analizy. Dzięki swoim niezwykłym zdolnościom odnajduje, ukryty w czasach wojen napoleońskich, skarb, a dzięki własnemu urokowi osobistemu spotyka swoją „wakacyjną miłość”.
     Adaptacją, reżyserią i scenografią zajął się Bogdan Kokotek, kostiumy przygotowała Aneta Kobińska, muzykę skomponował Zbigniew Siwek.

                                                                                                   Małgorzata Cichowska
                                                                                                            Jacek Cichowski
                                                                                                        Katarzyna Gorzelak

KRAJOWY FUNDUSZ  NA RZECZ DZIECI - szukamy zdolnych uczniów

 
- czytaj http://fundusz.org/powies-nasz-plakat-w-szkole

„Alicja w Krainie Czarów" - WYJAZD KLASY 2 DO TEATRU W RADOMIU

17 kwietnia uczniowie klasy II obejrzeli w radomskim teatrze przedstawienie pt.: „Alicja w Krainie Czarów”. Spektakl był grany na dużej scenie.
Główna bohaterka - Alicja zaintrygowana dziwnym zachowaniem Białego Królika, podąża za nim w głąb króliczej nory i dociera do zaczarowanej krainy. Dzieją się tam niesamowite rzeczy i pojawiają zdumiewające postaci, m.in.: Kot - Dziwak, Szalony Kapelusznik, Król i Królowa Kier. Dziewczynka, która przeżywając niesamowite przygody, rosnąc, malejąc, próbując porozumieć się z różnymi postaciami musi odnaleźć się w tym bardzo dziwnym świecie.
   „Alicja w Krainie Czarów" to spektakl pełen przygód i fantazji, humoru i magii, urozmaicony  piosenkami, wspaniałymi układami choreograficznymi oraz pięknymi barwnymi kostiumami. 
    Głównym celem wyjazdu było nie tylko rozwijanie zainteresowań kulturalnych uczniów, ale także uczenie różnych zachowań związanych z byciem w teatrze i przede wszystkim rozwijanie wyobraźni, niezbędnej do radosnego dzieciństwa i odpowiedzialnej dorosłości.                                                                                                    
U. Strzałkowska

WARSZTATY KLASY IIB

 
 
Dnia 5 kwietnia ok. godziny 18.00 w szkole w Grabowie rozpoczęły się warsztaty, których uczestnikami była klasa IIB. Po punktualnym przybyciu na miejsce chłopcy przygotowali salę historyczną, a dziewczynki zajęły się organizacją kuchni. Chwilę potem odbył się zacięty mecz koszykówki. Warto zwrócić uwagę, że wraz z uczniami grały panie opiekunki - wychowawczyni Ewa Szumigaj i pani Strzelczyk (mama jednego z naszych kolegów) (...) - czytaj całość

ZAWODY POWIATOWE z mini siatkówki  w Kozienicach

W zawodach powiatowych w Kozienicach z mini siatkówki dziewcząt spotkały się drużyny z Kozienic, Gniewoszowa i Grabowa nad Pilicą. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce, przegrywając nieznacznie w tie break'u 1 punktem z drużyną z Kozienic.
Natomiast chłopcy spotkali się z zespołem z Kozienic, Gniewoszowa i Chmielewa. Tym razem jednak nasza drużyna chłopców nie miała szczęścia w turnieju i zajęła 4 miejsce.
- czytaj całość
                                                                                           
D. Porczyński

21 marca - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 
21 marca 2013 roku uczniowie
klas 0-3 postanowili pożegnać zimę.
Każda klasa wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowała piękne, oryginalne Marzanny.
Pożegnanie zimy poprzedziła lekcja na temat tradycji i zwyczajów związanych z pierwszym dniem wiosny obchodzonym w Polsce jak również poza jej granicami. Uczniowie mogli także sprawdzić swoje wiadomości dotyczące zwiastunów wiosny poprzez rozwiązywanie zagadek i krzyżówek. Po zajęciach wspólnie wyruszyliśmy z Marzannami, aby tradycji stało się zadość. Pożegnaliśmy zimę głośno skandując hasła ją żegnające.
Na boisku szkolnym został uroczyście odczytany list pożegnalny do Pani Zimy, po czym Marzanny spłonęły na stosie.
Czy to wystarczy, żeby w końcu przyszła upragniona wiosna? Zobaczymy…
A. Paradowska

Konkurs Recytatorski w Warce - wyróżnienia dla uczniów z naszej szkoły i naszych absolwentów 

 
20 marca 2013 roku w Dworku na Długiej w Warce odbyły się powiatowe eliminacje trzech konkursów recytatorskich dla dzieci i młodzieży z gmin: Chynów, Magnuszew, Grabów nad Pilicą oraz Warki (...) Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia oraz dodatkowo zakwalifikowała 12 uczestników do kolejnych etapów konkursów – w Radomiu i Warszawie (...) - czytaj

Konkurs wiedzy o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych

W dniu 19 marca odbył się konkurs wiedzy o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klasy II i III. Konkurs miał charakter pisemny. Uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe w formie testu wyboru i krzyżówki. Wykazali się dużą wiedzą i znajomością tradycji Świąt Wielkanocnych(...) - czytaj

15 edycja turnieju Coca Cola Cup


8 i 9 marca w Głowaczowie odbyła się 15 edycja turnieju Coca Cola Cup. Wzięły w niej udział drużyny dziewcząt i chłopców.
8 marca reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły spotkała się z drużyną z Głowaczowa i z Błotnicy. Nasze dziewczęta zajęły 2 miejsce, przegrywając z Głowaczowem, który zajął w całym turnieju 1 miejsce.
 
Natomiast 9 marca spotkały się na boisku 3 drużyny chłopców: Głowaczów, Magnuszew i my - Grabów nad Pilicą. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce przegrywając w ostatnich 10 sekundach z Magnuszewem 4:3. - czytaj całość
 
D. Porczyński

Sukcesy naszych uczniów w KONKURSIE GEOGRAFICZNYM!

 
      Uczniowie naszego gimnazjum, którzy zakwalifikowali się do ostatniego (wojewódzkiego) etapu przedmiotowego konkursu geograficznego, także na tym etapie odnieśli SUKCESY;
      -   Weronka Lusarczyk, ucz. kl. IIA – została laureatem  tego konkursu
      -   Mateusz Górka, ucz. kl. IIIB – finalistą.
      Ostatni etap konkursu odbył się w Warszawie 20 lutego, a wyniki zostały ogłoszone 11 marca. Dla przypomnienia, Weronika i Mateusz wcześniej przeszli z powodzeniem eliminacje szkolne tego konkursu, a następnie rejonowe w Radomiu.                           
 
OGROMNE GRATULACJE!!!
opiekun: Małgorzata Stępień

DZIEŃ KOBIET – w klasie ,,0’’b

 
W dniu 15 marca mamy były zaproszone na program artystyczny i słodki poczęstunek z okazji ,,DNIA KOBIET’’. Dzieci   chętnie zaangażowały się w przygotowanie  występu i z radością powitały swoje mamy. Były przygotowane i zachwycone  swoimi  rolami, cieszyły się, że mogą się pochwalić tym czego się nauczyły.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze - zarówno zaproszone mamy jak i dzieci dobrze się bawiły.                                                                                                            H.Kocyk

Przed nami Mistrzostwa Mazowsza w koszykówce

 
22 lutego 2013 r. odbył się finał w Radomiu w piłce koszykowej dziewcząt. Nasze gimnazjalistki zetknęły się w pierwszym meczu z przerażająco dobrym składem z Radomia. Mimo ogromnego stresu pokonały je wynikiem 28:17. Drugi mecz zagrały z drużyną z Szydłowca, wygrywając 18:8. Następnie Grabów musiał  zmierzyć się z Warką. Wskutek ciężkich kontuzji dziewczyn z przeciwnej drużyny trener był zmuszony oddać mecz walkower i spotkanie zakończyło się wynikiem 7:0. Aby dojść tak daleko, dziewczyny musiały rozegrać aż dziewięć meczów, nie ponosząc żadnych porażek . Tym osiągnięciem koszykarki z Grabowa wpisały się do historii szkoły, ponieważ awansowały na mistrzostwa Mazowsza, które odbędą się na przełomie maja   i czerwca w Płocku. :) 
     Skład drużyny :D : 
      - Paulina Cichowlas
      - Weronika Lusarczyk
      - Paulina Szeląg
      - Regina Marek
      - Patrycja Pachocka
      - Daria Kęsik
      - Anna Liszewska
      - Agnieszka Chrabąszcz
      - Joanna Śpiewak
      - Klaudia Dyga
      - Sylwia Plesiewicz
      - Dominika Woźniak
 

Wirtualny spacer po miejscach pamięci, polach walki, pomnikach pamięci - Prezentacja ''Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino''

 
- zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spaceru na stronie www.montecassino.org.pl jak i wsparcia Fundacji Monte Cassino, która w sposób godny podziwu dba o pamięć o Polakach i ich miejscach pochówku na obczyźnie w szczególności tych spod Monte Cassino.
 Prezentację można również oglądać na stronach internetowych firmy Foto Media Art www.fotomediaart.pl
 
Informacja przekazana przez zszwrzes@wp.pl

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

 
Tymbark, 11.02.2013
 
Magia Wembley i legendarnych pojedynków Anglii z Polską czeka na zwycięzców piłkarskiego Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, którego organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem firma Tymbark. Właśnie wystartowały zapisy do XIII edycji rozgrywek. (...)   czytaj całość

GÓRA GROSZA

 
Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wzięli udział w akcji charytatywnej „Góra grosza”.  W tym roku szkolnym każda klasa PSP oraz gimnazjum składała grosik do grosika           i w sumie udało się zebrać 686 złotych 60 groszy. 
Największą kwotę 142, 95 zł zebrali uczniowie klasy 2 PSP, na drugim miejscu z 140, 71 zł uplasowała się klasa 5, a trzecia co do wielkości kwota  56,80 zł wpłynęła od uczniów klasy IIIB gimnazjum. 
     Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękują organizatorki akcji p. Marta Górka i p. Agnieszka Kozioł.
 
„Żyć - to myśleć”  Cyceron 

Zapraszam do wspólnego redagowania strony
poświęconej najważniejszym wydarzeniom z życia szkoły 

- zdjęcia w większej ilości można oglądać w  Galerii

- opracowanie na potrzeby strony internetowej - Admin TL

- wpisy aktualizowane są niezwłocznie po dostarczeniu do Admina
Liczba odwiedzin: 11237553
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem